OKOŃ NIE ZWALNIA TEMPA

 

  Koło wędkarskie Okoń nie zwalnia tempa , w organizacji imprez wędkarskich. Jeszcze nie wybrzmiały emocje, z okazji Spławikowych Młodzieżowych Mistrzostw Olecka, jeszcze przegrani nie zaleczyli ran po Spinningowych Mistrzostwach Koła, a już odbył się drugi Powiatowy  Turniej Szkół. Wody w Ledze wprawdzie znacznie ubyło, jednak udało się przeprowadzić tę niecodzienną imprezę. Bo nie codziennie rywalizują ze sobą szkoły w dyscyplinie, nazwijmy to "nie olimpijskiej ". Olimpiady matematyczne, historyczne, polonistyczne czy sportowe, znane są środowisku szkolnemu. Rywalizacja szkół w wędkarstwie? Nowość, po raz drugi w Powiecie Oleckim.

 

 

  Pomysłodawcą, mózgiem i głównym organizatorem zawodów był Prezes Koła Wędkarskiego Okoń, Krzysztof Krajewski. Do swojego pomysłu przekonał Dyrektora Zespołu Szkół w Siejniku, Pana Kopyckiego. Do wsparcia finansowego Dyrektora Zakładu Rybackiego Pana Pawła Matyjewicza, do patronatu  Starostę Oleckiego,  a do współpracy przy organizacji Zarząd i członków Koła Okoń. Brawo Krzyś! Już od dziewiątej rano, 19 czerwca, osiem trzyosobowych reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjalnych rozpoczęło łowienie drobnych rybek z bardzo skromnych wód rzeki Legi. Nie było łatwo znaleźć w miarę równe łowisko. Chłopcy, bo niestety płeć piękna łowiąca ryby w reprezentacjach nie znalazła się, poradzili sobie doskonale. Widać było efekty kilku lat organizowania zawodów dla młodzieży. Sprzęt coraz lepszy, umiejętności również. Dwugodzinna tura przebiegła szybko i bez problemów. Komisja sędziowska zważyła ryby i policzyła wyniki.                                                                                                   

 

 

 

W kategorii szkół podstawowych:

1. SP 4 Olecko: Jakub Mockun, Maciej Olszewski, Marcel Kumkowski

2. SP 1 Olecko: Krystian Mazur, Kacper Gajda, Szymon Orchowski

3.SP 3 Olecko: Erwin Oleszczyk, Adam Wysocki, Rafał Ampulski

W kategorii szkół gimnazjalnych:

1.Gimnazjum I Olecko II drużyna : Maciej Nikielec, Mateusz Dziedziach, Dawid Gałażyn

2.Gimnazjum I Olecko I drużyna : Jacek Barszczewski, Łukasz Rutkowski, Konrad Chmielewski

3.Gimnazjum Judziki : Piotr Sommer, Andrzej Barszczewski, Jakub Jasiński.

4.Gimnazjum Społeczne : Jan Ogonowski, Bartosz Karpiuk, Marcel Kalinowski.

5.Gimnazjum Wieliczki: Jakub Truchan, Filip Kozłowski.

Klasyfikacja indywidualna szkoły podstawowe:

1. Marcel Kumkowski                   730g

2. Jakub Mackun                           245g

3. Krystian Mazur                          105g

Klasyfikacja indywidualna gimnazjum:

1. Maciej Nikielec                         2020g

2. Dawid Gałażyn                            755g

3. Filip Kozłowski                             455g   

 

 

 

 

Rywalizacja była bardzo zacięta. Wyniki zbliżone, jednak niestety bardzo uzależnione od losowania stanowisk. Tak to bywa, gdy rzeczka ma miejscami 15 cm wody... Zwycięskie szkoły  otrzymały okazałe puchary ,w jednej kategorii ufundowane ze środków Starostwa. Szkoda, że środków tych starczyło tylko na trzy puchary. Z pomocą przyszedł Zakład Rybacki Olecko w osobie Pawła Matyjewicza i przede wszystkim kasa Koła Okoń. Zwycięzcy drużynowi i indywidualni otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy  pamiątkowe dyplomy. Po zawodach suto zastawione stoły zaspokoiły wilcze apetyty dziarskiej młodzieży. Nad całością czuwał oczywiście Krzysztof Krajewski, którego dzielnie wspierali Józek Makowski, Mietek Gojlik, Tomasz Gawroński, Jerzy Rynkowski, Krzysztof Hodana, Edward Sznurkowski, a także szkolni opiekunowie drużyn. Udało się. I tylko, że ta nasza Lega taka cieniutka.. 

 

                                  Z wędkarskim pozdrowieniem Arnold Hościłło