Humor ryby zabawa...

VI Spinningowe Mistrzostwa Olecka

 

Tradycyjnie już na początku sierpnia Klub Ukleja zorganizował Spinningowe Mistrzostwa Olecka. Była to już szósta edycja tej towarzyskiej imprezy. Na starcie stanęło 47 zawodników, w tym dwie kobiety, Wiesia Gorlewska z Augustowa i Basia Guzewicz z Olecka. Start tym razem odbył się na terenie gościnnego campingu Krystjan.

 

 

Zawody były przeprowadzone w dwóch pięciogodzinnych turach. Pierwsi uczestnicy zjawili się już przed piątą rano. Sprawne wodowanie łódek, zapisy, krótka odprawa na wodzie i punktualnie o 6 00 prawie 30 jednostek pływających wyruszyło na spotkanie z taaaką rybą. Piękna pogoda, połyskujące słoneczko, lekki pólnocno-zachodni wietrzyk, cisza, chlupot drobnych fal o burty łodzi, wszystko nastroiło wędkarzy bardzo pozytywnie.

Niestety, ryby nie były przygotowane na połowy, albo raczej były przygotowane znakomicie i skutecznie ukryły się w sobie tylko znanych rejonach jeziora.

Naszym połowom przyglądał się z przestworzy fantastyczny orzeł, chyba przedni, gniazdujący niedaleko Olecka

 

 

Nie tylko orzeł jednak....

I tutaj kamyczek do ogródka...rybackiego. Była niedziela, jednak to w żaden sposób nie przeszkadzało rybakom zdejmować i ponownie stawiać kilkusetmetrowe sieci...I jak te rybki mają urosnąć...Nie wiem czy niedziela nie jest dniem, w którym według prawa sieci  powinny być zdjęte?! Ale dość o rzeczach przykrych. Pięć godzin łowienia minęło bardzo szybko. Wracamy do bazy i ważymy ryby. Cztery szczupaki i sporo okonia to nasze połowy.

Żywe ryby tradycyjnie wracają do jeziora a pozostałe będą przeznaczone na wspólną biesiadę. Najlepsze wyniki w turze to ponad kilogram. Niestety kilku wędkarzy wróciło o kiju .jednak podczas posiłku zapowiadali ambitną walkę do końca. Przecież jeszcze jedna tura! Na drugą ture wypłynęliśmy 0 12 30. Ryby były jeszcze bardziej chimeryczne i trudne do namówienia na nawet najcudowniejsze przynęty. Efekty były zdecydowanie słabsze. Szczupaczki tylko dwa.

 

 

Po zważeniu ryb i podsumowaniu obu tur osiągnięto następujące wyniki:

 

1

Makowski Grzegorz         

Ukleja Olecko    

7 pkt

2

Hościłło Arnold                 

Ukleja Olecko    

9 pkt

3

Suchocki Sławomir            

Augustów

10 pkt

4

Kopiczko Mieczysław       

Ukleja Olecko    

11 pkt

5

Topolski Paweł                  

Raczki

15 pkt

6

Krajewski Krzysztof          

Ukleja Olecko    

23 pkt            

7

Makowski Józef

Ukleja Olecko    

24 pkt

8

Baginski Miroslaw             

Augustow

25 pkt

9

Bartoszewicz Maciej          

Olecko

28 pkt

10

Kozakiewicz Wojciech    

Ukleja Olecko    

28 pkt

 

W zawodach uczestniczyli również: Wiesława Gorlewska, Barbara Guzewicz, Szczerbakow Mieczysław,Hećman Kazimierz, Wojsiat Marian, Wojsiat Jan, Kujałowicz Patryk, Sulima Jakub, Moroz Robert, Bagiński Waldemar, Zaniewski Tomasz, Świeżyński Dariusz, Wasilewski Marian, Bączyk Andrzej, Kopiczko Andrzej, Galicki Renisław, Kozłowski Karol, Truchan Szymon, Mężyński Antoni, Rynkowski Jerzy, Mężyński Mirosław, Bielecki Adam, Pogorzelski Adam, Anuszkiewicz Robert, Gorlewski Andrzej, Gryniewicz Krzysztof, Łuzdowski Dariusz, Urbanowicz Kamil, Płaziński Wojciech, Guzewicz Stanisław, Sowulewski Mieczysław i Iwaniuk Mirosław.

Największą rybę zawodów szczupaka złowił Maciej Bartoszewicz.

 

 

Wyniki, aż siedmiu olecczan w pierwszej dziesiątce, dobitnie świadczą o potrzebie dobrej znajomości łowiska. Szczególnie ważne to jest wtedy, gdy rybki słabo gryzą a tak było w niedzielę. Stara wędkarska prawda, że złowić okonie jest trudną, ale je odnaleźć, jeszcze większą!!!! Ryby jednak to na szczęście nie jedyny powód, aby spotkać się nad wodą. 

Żarty kawały rozmowy, wspólna biesiada, dobry humor i miła atmosfera, to najbardziej przyciąga uczestników takich zawodów jak Spinningowe Mistrzostwa Olecka!!!

Nasze mistrzostwa odbyły się już po raz szósty.

W pomoc w organizację a zwłaszcza w ufundowanie nagród i upominków ponownie włączyło się wiele osób. Pan Burmistrz Wacław Olszewski ufundował nam puchary i osobiście wręczał je i inne nagrody podczas uroczystego zakończenia.

Pan Jan Pęcak umożliwił korzystanie z terenu campingu KrystJan.

Upominki, którymi obdarzyliśmy wszystkich uczestników przekazali nam: Browar Warka, Klub Czarni Olecko, Anna Kwiatkowska, pizzeria Prive, Krystyna Majewska z Raczek, Marek Borawski -Tygodnik Olecki, Best Studio Reklamy, Mieczysław Kopiczko, Piekarnia Młyn, Biuro Rachunkowe Arnold, Pizzeria Pod Papugami. Jerzy Rynkowski przygotował okolicznościowy obrazek z tyłu którego podpisali się wszyscy uczestnicy zawodów.

Bardzo fajna pamiątka.

 

 

Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i medale a wszystkie nagrody i upominki zostały rozlosowane wśród wszystkich uczestników!

Panu Burmistrzowi, sponsorom a także naszym kucharzom Marianowi i Stasiowi oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji składam serdeczne podziękowania. A uczestnikom zawodów, oprócz wielkiego „dziękuję” za udział, jeszcze większe „dziękuję” za cudowną atmosferę.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem Arnold Hościłło