Młodzieżowe Mistrzostwa Olecka w Wędkarstwie Spławikowym.

Pierwszego czerwca, tradycyjnie  w Dzień Dziecka, odbyły się na rzece Ledze Młodzieżowe Mistrzostwa Olecka w Wędkarstwie Spławikowym. W zawodach wzięło udział 37 wędkarek i wędkarzy. Rywalizowano w czterech kategoriach wiekowych. Organizatorem było oczywiście Koło Wędkarskie OKOŃ. 

Przy pięknej słonecznej pogodzie, od godziny szesnastej, sędziowie zapisywali uczestników. Padający poprzedniego dnia deszcz, nie tylko odrobinę podwyższył poziom wody w rzece, ale co ważniejsze, zmącił wodę , a jak wiadomo w mętnej wodzie łatwiej łowić drobne rybki. Jak zwykle uklejki stanowiły większość złowionych ryb. Z dużą przyjemnością patrzyło się zarówno na najmłodszych wędkarzy, którym  pomoc  była bezwzględnie niezbędna, jak i na nieco starszych, którzy doskonale radzili sobie  sami. Z roku na rok widać ciągły postęp techniczny i sprzętowy.

Jest jeszcze wiele do poprawy, ale młodzi wędkarze, łowią coraz lepiej.

Duże wrażenie zrobiła na mnie zwłaszcza zwyciężczyni najliczniej obsadzonej kategorii, Kinga Gutowska. Zaawansowana technicznie, mimo bardzo młodego wieku i wykazująca wielki zapał w łowieniu, Kinga jest znakomitym materiałem nie tylko na wędkarza, ale również na wędkarza zawodnika. Z wielką przyjemnością obserwowałem również Zosię Kozłowską, którą pamiętam z pierwszych Mistrzostw Olecka, organizowanych jeszcze przez Klub Ukleja, na jeziorze, gdzie startowała joko pięciolatka. Wszystkim uczestnikom serdeczne gratulacje, a szczególnie najmłodszej Mai Makowskiej oraz niewiele starszym Wiktorii Salwockiej i Kubie Wielochowi.

 Tak na marginesie, zastanawiam się gdzie „giną” dziewczyny łowiące ryby. Na zawodach młodzieżowych jest ich  całkiem sporo, a gdy już dorosną, chyba zmieniają upodobania. Może w przypadku Mai, Wiktorii, Zosi i Kingi będzie inaczej i także za kilka lat spotkamy Je na  zawodach. Rodzice i dziadkowie również spisali się znakomicie, pomagając najmłodszym, udzielając wielu rad nieco starszym, a także, jak w przypadku Pani Kasi Łapińskiej, smażąc kiełbaski i boczek, wszystkim uczestnikom zawodów. A tak przedstawiały się wyniki zwodów.

Mistrzami Olecka w poszczególnych kategoriach zostali: Maja Makowska, Janusz Krajewski, Kinga Gutowska i Maciej Nikielec. Wicemistrzami: Kuba Wieloch, Szymon Nietubyć , Marek Nowakowski i Mateusz Dziedziach.  Trzecie miejsca zajęli:    Wiktoria Salwocka, Ernest Zawadzki, Kamil Buchowski i Hubert Dzienisiewicz. W zawodach uczestniczyli również: Zosia Kozłowska, Dominik Sejnowski, Maksymilian Hanc, Alan Łapiński, Aleksander Krajewski, Krystian Mazur, Jakub Nietubyć,  Kacper Adamczyk, Mateusz Jasiński, Erwin Oleszczuk, Dawid Mikulski, Szymon Orchowski, Klaudiusz Żukowski, Natan Koda, Daniel Gajewski, Kacper Łapiński, Aleksander Zawistowski, Jakub Maciejewski, Michał Domalewski,  Miłosz Miszkiewicz, Rafał Ampulski, Jakub Truchan, Mateusz Kamiński, Patryk Piwek i Damian Białanowski. Silna i zwarta gromadka 37 wędkarzy. Brawo.

 Całym przegotowaniem i przeprowadzeniem imprezy zajęli się członkowie Koła PZW Okoń: Tomasz Gawroński, Krzysztof Krajewski, Krzysztof Hodana, Mietek Gojlik, Jurek Rynkowski, Edward Szurkowski. Oczywiście wszyscy uczestnicy otrzymali upominki wędkarskie, a zwycięzcy, Medale, puchary, dyplomy.. Grill, to przede wszystkim wspomniana już , mama dwóch zawodników Pani Kasia Łapińska. W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję za pomoc i udział w zorganizowani i przeprowadzeniu Młodzieżowych Mistrzostw Olecka w Wędkarstwie Spławikowym. Kolejne już za niecały rok, dokładnie 1 czerwca.

Zapraszamy.

 Z wędkarskim pozdrowieniem  J.Arnold Hościłło