Młodzi na start!     Zosia najlepsza!

 

Jest w Polsce i na Świecie, taki trend w obchodzeniu różnych dni. Dawny Dzień Górnika, Nauczyciela, Kobiet, Matki, a także Dzień bez Papierosa, Dzień Ziemi, Dzień Wody, Słońca, Kaszanki, Boczku czy Śpiących na lewym boku.
Ale jest też Dzień Dziecka! Od zawsze i chyba na zawsze. Z okazji tego święta dzieci i młodzi przejmują klucze od miast, przewodniczą w parlamencie a w Olecku również( z pewnością nie tylko w Olecku) łowią ryby! Już trzeci raz Klub Ukleja zorganizował Młodzieżowe Mistrzostwa Olecka w wędkarstwie Spławikowym. Wzorem lat ubiegłych zawody odbyły się na jeziorze Olecko Wielkie. Rywalizację przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych. Na starcie stanęło 11 młodych wędkarzy, w tym dwie Panie, Zosia i Kasia, mające razem ( Jeszcze teraz można pisać o Ich wieku) 12 lat.

 

 

29 maja, nad brzegiem jeziora w okolicach dawnej przystani policji przy pomocy i pod opieką rodziców , opiekunów i członków Klubu Ukleja, o godzinie 17 rozpoczęły się zmagania z rybą ,konkurentami i przede wszystkim wiatrem.
Pogoda tej wiosny ogólnie nie rozpieszcza. Podobnie było podczas zawodów. Największym utrudnieniem był silny wiatr, dmuchający uczestnikom zawodów prosto w oczy. Na szczęście ciemne chmury nie przerodziły się w deszcz.
Półtorej godziny łowienia, to zważywszy na wiek niektórych uczestników a także warunki atmosferyczne odpowiednia dawka. Tyle też trwały zawody. Wybrany na teren imprezy brzeg jeziora charakteryzuje się tym , że przy dość ostrych spadach pływa dużo drobnej ryby. Potwierdziły to osiągnięte wyniki. Nikt z łowiących nie zszedł ze stanowiska z pustą siatką.

 

 

Najbardziej napełnioną siatkę przyniosła do wagi najmłodsza uczestniczka zawodów, Zosia Kozłowska rocznik 2004. Jej ryby ważyły 655 g co było znakomitym, prawie trzykrotnie lepszym od kolejnych wędkarzy wynikiem! A był to efekt doskonałego przygotowania Zosi pod względem fizycznym, sprzętowym i wytrzymałościowym. O to wszystko zadbał Tata, trener Zosi. Oj rośnie nam pod okiem Taty znakomita wędkarka, taka Radwańska z wędką w ręku zamiast rakiety tenisowej. Konkurujący z Zosią , niewiele starsi Kasia Anuszkiewicz oraz Wiktor Kurczak to również świetny materiał na znakomitych wędkarzy, szczególnie że także posiadają doskonałych wędkarzy za trenerów, Kasia Tatę , a Wiktor Dziadka .

 

 

W starszych kategoriach rywalizacja była bardzo zacięta. Wśród młodzieżowców zwyciężył uczestnik wszystkich naszych mistrzostw Jan Wojsiat. W kategorii najstarszych wędkarzy, umownie nazwanej junior, walka o zwycięstwo trwała do ostatnich minut. Ostatecznie najlepszy okazał się Paweł Danilewicz. Plasujący się na czwartym miejscu Przemek Bagieciel przegrał z Pawłem tylko o trzy ryby!!!! A oto wyniki!
Kategoria Młodzik:
1. Zosia Kozłowska
2. Katarzyna Anuszkiewicz
3.Wiktor Kurczak

Kategoria Młodzieżowiec:
1.Jan Wojsiat
2.Bartek Raniszewski
3.Mateusz Girzecki
4.Jarek Raniszewski

Kategoria junior.
1.Paweł Danilewicz
2.Dawid Girzecki
3.Adrian Wojsiat
4.Przemek Bagieciel

 

 

 Jak zwykle w zawodach wystartowała silna grupa młodzieży z Domu im. Jana Korczaka pod kierownictwem Krzysztofa Krajewskiego. Gratulujemy serdecznie!

Zawody zakończono wspólnym ogniskiem oczywiście z jedzeniem i piciem soków.

Bardzo serdecznie dziękuję sponsorom, którzy pomogli uatrakcyjnić imprezę nagrodami, Panu Marianowi Wojsiatowi oraz kołu wędkarskiemu Okoń.
O oprawę, obsługę i bezpieczeństwo zadbali członkowie Klubu Ukleja i Koła Okoń, Edek, Jurek, Krzysiek, Wojtek, Marian i Robert. Wielkie dzięki.

A już za rok kolejna impreza dla młodych wędkarzy. Zapraszam serdecznie


J.Arnold Hościłło